Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów – nie można uciec od przeznaczenia

thumbnail

Andrzej Sapkowski, niekwestionowany arcymistrz polskiej literatury gatunku fantasy, ponownie zaprasza do swojego wykreowanego świata. Przedstawia kolejną część uwielbianej przez czytelników na całym świecie wiedźmińską sagę. Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów to kolejna już pozycja polskiego autora opowiadającą o perypetiach białowłosego Wiedźmina – Geralta z Rivii. Jest to książka napisana ze znanym dla Sapkowskiego humorem, pełna wciągającej i dynamicznej akcji i świetnych dialogów. Koniecznie sięgnij po tę polską klasykę i daj się przenieść do świata, w którym nie brakuje czarodziejek, elfów, krwiożerczych bestii, krasnoludów i oczywiście wiedźminów.

Intryga

Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów pióra polskiego autora opowiada o losach dobrze już znanego Geralta, wiedźmina, który opiekuje się dzieckiem niespodzianką. Małą dziewczynką, a dokładniej księżniczką Cirillą, Lwiątkiem z Cintry. W tej części pojawia się całkiem nowa postać, która nieco odmieni życie Białego Wilka, czarodziejka Triss. Sapkowski z wyczuciem odkrywa przed czytelnikiem pełen magii świat. Przedstawiona na początku intryga tylko z pozoru wydaje się prosta. Wiedźminowi udaje się odnaleźć księżniczkę Ciri, która cudem ocalała po pogromie jaki urządziły wojska Nilfgaardu w Cintrze. Geralt ukrywa dziewczynkę w Wiedźmińskim Siedliszczu. Kiedy mogłoby się zdawać, że bezpieczeństwo dziecka nie jest zagrożone, okazuje się, że Ciri poszukują nie tylko słudzy Nilfgaardu, ale lista jej wrogów rośnie z każdym dniem… Ponadto na jaw wychodzą magiczne predyspozycje jakimi włada Lwiątko z Cintry. W związku z tą informacją wiedźminy wzywają czarodziejkę Triss by pomóc zagubionej dziewczynce. Między tymi dwiema rodzi się przyjaźń, jednak uzdolniona magicznie Triss nie posiada wystarczających umiejętności by wyszkolić Cirillę. Z jej strony pada dość nietypowa propozycja… Kobieta proponuje by oddać Ciri pod opiekę Yennefer. 

Polityczna gra

Równolegle do wydarzeń, które dotykają głównych bohaterów toczą się polityczne gierki wiedźmińskiego świata. Na szali zostały położone już nie tylko ziemie Cintry, ale pokój całej Północy. Bezlitosna i nieznająca kompromisów walka o władzę będzie miała olbrzymi wpływ na życie księżniczki Cirilli. Jedno jest pewne, dziecko ma do odegrania niezwykłą i decydującą rolę w dziejach świata, w którym przyszło jej żyć. Jednak nadal nie wiadomo co dokładnie będzie musiała zrobić młodziutka następczyni…

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Back To Top