Perfekcyjne małżeństwo za zamkniętymi drzwiami

thumbnail

Bestseller “Za zamkniętymi drzwiami” autorstwa B.A Paris (https://www.taniaksiazka.pl/za-zamknietymi-drzwiami-b-a-paris-p-833873.html) to thriller psychologiczny opisujący mroczną tajemnicę toksycznego związku. Całość zdominowana psychodelicznym nastrojem i emocjami od pierwszej do ostatniej litery.

Pytania bez odpowiedzi

Czy to doskonałe małżeństwo czy może perfekcyjne kłamstwo? Dlaczego w oknach ich sypialni są kraty, albo jak to możliwe, że gotując tak wyborne potrawy Grace w ogóle nie tyje? Dlaczego też nigdy nie odbiera telefonu? Autorka stworzyła historię o skrajnie toksycznym małżeństwie, w którym oprawca żywi się strachem swojej ofiary – żony. Dodatkowo stale napędza się przemocą stosowaną wobec kobiety i odbieraniem jej wolności i godności. B. A Paris buduje wciąż narastające napięcie wciągając czytelnika w mrożącą krew w żyłach historię. Wykorzystany zabieg prowadzenia dwutorowego przebiegu akcji mieszając przeszłość z teraźniejszością pozwalają czytelnikowi lepiej poznać bohaterów oraz ich intencje.

Historia jak z bajki

Historia idealnego małżeństwa Grace i Jacka rozpoczyna się gdy atrakcyjna, marząca o wielkiej i prawdziwej miłości kobieta, oddana w całości swojej chorej siostrze poznaje czarującego, nieziemsko przystojnego mężczyznę. Co najważniejsze wyrozumiałego, który wydaje się spełniać niemalże wszystkie jej pragnienia. Miłość tych dwojga rozwija się niespotykanie szybkim tempem. Po trzech miesiącach mężczyzna się oświadcza i chwilę później wraz z chwilą ślubu czar pryska i zaczyna się jej niewyobrażalny koszmar. Para jaką tworzy Grace i Jack wydaje się z pozory idealna. Grace jest oczkiem w głowie swojego męża do tego stopnia iż ten nie odstępuje jej na krok. Wśród znajomych wzbudzają szacunek i okraszony lekką zazdrością podziw jako niesamowicie zgodnego małżeństwa. B.A Paris w idealny sposób nakreśliła sylwetkę głównego męskiego bohatera – psychopatycznego Jacka. Mężczyzna z niezwykłą dbałością pilnuje by jego obsesje zostały ukryte w domowych murach. Jako czytelnik obserwujemy desperacką walkę kobiety z mężem, napędzaną dodatkowo strachem o najbliższą jej osobę – siostrę. Grace chwyta się każdego sposobu by zmienić swój los.

 Realne zagrożenie

Za zamkniętymi drzwiami” to przerażająco prawdziwa uniwersalna i obecna w realiach historia. Historia przepełniona emocjami i przerażającą poprzez świadomość iż historia ukazana przez autorkę jest możliwa w otaczającym nas świecie. Na każdym rogu można zauważyć “idealne pary” skrywające swoje dramaty za zamkniętymi drzwiami nierzadko przez wiele lat, o których nikt z bliskich im osób nie ma pojęcia.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Back To Top